05.11.2018 Wyświetleń: 6219

Gołębie Rasy Janssen- Comb Kuiper & Bracia Czarni

Bracia Janssen stworzyli taki szczep gołębi, które potrafiły wygrywać wszędzie, dosłownie wszędzie, w różnych krajach, w różnych uwarunkowaniach klimatycznych i geograficznych.
Te gołębia wygrywały wszędzie!!!

Gołębie Janssen przeszły  do historii nie tylko z powodu osiągnięć lotowych  ale przede wszystkim, za ich osiągnięcia rozpłodowe widoczne u tysięcy hodowców. Gołębnik Janssenów miał nieporównywalny z żadnym innym wpływ na rozwój współczesnych gołębi lotowych, a ptaki z niego można znaleźć na całym świecie.

Tak o gołębiach Janssen mówią ich wieloletni przyjaciele, małżeństwo Rulofa i Roelie Kuiper z Holandii. Z wyliczeń Józefa Czarnego wynika, że posiadali oni ok. 140 oryginalnych gołębi od Janssenów.

Rulof wszystkiego o gołębiach nauczył się właśnie od braci Janssen. Twierdzi, że aby odnieść sukces na gołębniku trzeba starać się stworzyć jedną rodzinę gołębi. Wówczas przy ostrej selekcji większość gołębi posiada podobne geny, te dobre geny - uzyskane dzięki tej ostrej selekcji.
I teraz: jeżeli łączymy gołębie o tych dobrych genach to mamy wszelkie szanse na wyhodowanie Asa lotowego. Tak robili to bracia Janssen i tak robili to w swojej hodowli Rulof i Roelie Kuiper.