10.04.2018 Wyświetleń: 2658

Mistrz Oddziału Środa Śląska – Leśnica Roman Cichy.

Od kilku lat Roman Cichy w Oddziale Środa Śląska–Leśnica wygrywa większość rywalizacji a jego gołębie zdobywają czołowe nagrody z lotów oddziałowych i okręgowych. Z powodzeniem rywalizuje również w lotach poza oddziałowych w tym w lotach gołębi młodych na dystansach przekraczających 500 km.

Sposób prowadzenia gołębi oraz suplementacja jest w tej hodowli bardzo prosta a mimo to wyniki są rewelacyjne. Zapewne niebagatelną rolę w tym odgrywają gołębie, jakie posiada na gołębniku. W większości są to gołębie od niemieckich hodowców. Jego bazowa linia wywodzi się z hodowli Jurgena Hinze z linii drugiej samicy Niemiec. Podstawowym gołębiem rozpłodowym jest samczyk DV- 09372-08-108, który jest synem drugiej samicy Niemiec.

Rokrocznie Roman stara się kupować wartościowe gołębie na różnego rodzaju aukcjach i wprowadza je do hodowli. Jak wielokrotnie powtarza łączy tylko dobrego z dobrym.

Jeżeli chodzi o system prowadzenia gołębi to jak wspomnieliśmy wcześniej nie ma tu żadnych wielkich systemów i tajemnic. Prowadzenie gołębi jest bardzo proste: gołębie są lotowane metodą totalnego wdowieństwa i wszystkie gołębie biorą udział w całym programie lotowym, dotyczy to również gołębi rocznych. Roczniaki zdobywają tu 8-10 konkursów i tylko takie moją prawo zimować w tej hodowli.

Dzięki tak prowadzonej hodowli rokrocznie Roman Cichy plasuję się w czołówce mistrzostw Okręgowych, a jego gołębie wygrywają wystawy Okręgowe i reprezentują Okręg Wrocław na wystawie Ogólnopolskiej.