Autor: Bos Sławomir / 03.04.2020 Wyświetleń: 5438

WG Super Gołąb - Starujemy

Wspólny gołębnik WG Super Gołąb znajduje się w miejscowości Lubieszów k. Nowej Soli, w województwie lubuskim, tuż przy trasie szybkiego ruchu S3.
Gołębnik jest prowadzony przez ekipę SuperGołębia.

Wybudowany został od podstaw według autorskiego projektu na skutek przeprowadzonej wnikliwej analizy najlepszych wspólnych gołębników  europejskich. 
Kształt gołębnika przypomina literę L, co  ma zapewnić młodym gołębiom komfort i bezpieczeństwo.
Jedno ze skrzydeł umiejscowione jest w kierunku południowym, drugie w kierunku wschodnim.

Zasady jakie obowiązują na tym gołębniku różnią się od zasad jakie są na innych polskich gołębnikach. Nie ma tu rywalizacji drużynowej, a każdy gołąb walczy  na swój sukces. Przewidziano 5 lotów konkursowych, w tym lot półfinałowy i finał.
W pierwszych 3 lotach nagradzanych zostanie 20 pierwszych gołębi, w locie półfinałowym tych gołębi będzie 30, a  w finale 40 najszybszych gołębi otrzyma nagrody finansowe. Po odbytych 5 lotach nanagrodzonych zostanie również 10 najlepszych lotników .

Więcej o tym gołębniku można dowiedzieć sie na stronie www.wgsupergolab.pl


Uwaga:

Od dnia 15 kwietnia rozpoczynamy przyjmowanie gołębi na WG Super Gołąb. Zachęcamy wszystkich do osobistego dostarczania gołębi i na żywo obejrzenia obiektów, w których będą przebywały gołębie.

W przypadku kiedy Poczta Polska nie odwoła zakazu wysyłki gołębi planujemy na 20 kwietnia rozpoczęcie zbiórki gołębi na terenie Poski. Wyznaczymy punkty zborne oraz trasę przejazdu samochodu, co umożliwi  uczestnikom  przekazanie gołębi na WG Super Gołąb. 
Jeżeli sytuacja w dalszym ciągu nie zmieni się to ok 20 maja  również zorganizujemy odbiór gołębi z kilku wyznaczonych punktów na terenie naszego kraju.

Sprawa dostarczenia  gołębi z za granicy jest bardziej skomplikowana ale pracujemy nad tym aby i one mogły dotrzeć do naszego gołębnika.

W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel. 608 964 594 oraz 502 258 995.