03.08.2016 Views: 1125

Aukcja charytatywna dla Bartusia

Aukcja charytatywna - Bartosz PenczyńskiAukcja charytatywna

Najlepsze gołębie w Polsce
od Medalistów Mistrzostw Polski

& właścicieli gołębi Olimpijskich

W piątek, 12 sierpnia 2016r., na portalu www.supergolab.pl rozpocznie się aukcja charytatywna na rzecz ciężko chorego Bartosza Penczyńskiego. Będzie ona trwała do 21 sierpnia 2016r. Na tę licytację gołębie przekazali czołowi hodowcy Polski, w większości medaliści Mistrzostw Polski oraz właściciele gołębi Olimpijskich, m.in.: rodzina Łepuch, Marek Trzaska, Jerzy Koźlik, Wiesław Młot, Daniel Kałużny, tandem Kapinos-Leś, Zbigniew Żak, Marcin Kobiela, kuzyni Podyma, Marcin Kręc, Arkadiusz Toma, bracia Kosińscy, rodzina Górskich.

Całkowity dochód z aukcji zostanie przekazany rodzinie Państwa Penczyńskich poprzez Fundację Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. W związku z tym zachęcamy do licytacji wartościowych gołębi, a tym samym większą pomoc dla Bartka.

Szczegółowe informacje o gołębiach (m.in. zdjęcia, rodowody, opisy oraz filmy wideo), które będą wystawione na aukcji będą sukcesywnie pojawiać się na portalu SuperGolab.pl w najbliższych dniach.

System aukcyjny zostanie uruchomiony w dniach 9-10 sierpnia wraz z filmami instruktażowymi dotyczącymi jego obsługi.

Pomóżmy Bartkowi

Cel jest szczytny. Pieniądze z aukcji charytatywnej będą przeznaczone na leczenie ciężko chorego Bartosza Penczyńskiego - syna hodowcy gołębi pocztowych z Oddziału 0360 Krośnieńsko-Gubinskiego. Po jego narodzinach nic nie wskazywało, że jest ciężko chory. Dopiero później rodzice usłyszeli straszną diagnozę, brzmiała krótko – choroba Menkesa. I jeszcze małe dopowiedzenie – nieuleczalna.

(Dowiedź się więcej o Bartku oraz fundatorach gołębi, kliknij poniżej w odnośnik "Przeczytaj całość...")

Bartek Penczyński z tatą JarosławemPrzeciętna długość życia cierpiących na nią wynosi dwa–cztery lata. Potem przyszły wyjaśnienia, że to bardzo rzadka choroba występująca wyłącznie u chłopców średnio raz na 250 tys. porodów, ma ją zaledwie kilkoro dzieci w Polsce. Kiedy rodzice Bartosza usłyszeli od lekarzy: „Nie możemy pomóc, trzeba podawać preparaty miedzi, syn pożyje może dwa–trzy lata” - nie poddali się. Zaczęli czytać o tej przypadłości, aby wiedzieć co mogą zrobić, jak działać. Dowiedzieli się, że jest to choroba uwarunkowana genetycznie i charakteryzuje się tym, że organizm Bartosza nie przyswaja miedzi, która jest zawarta w pożywieniu. Powoduje to liczne zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu chłopca. Niedobór miedzi ogranicza powstawanie i działanie wielu enzymów, co w konsekwencji powoduje, że wszystkie układy organizmu, z ośrodkowym układem nerwowym na czele, nie pracują poprawnie. Wówczas pojawia się opóźnienie rozwoju psychoruchowego, obniżenie napięcia mięśniowego i drgawki, którym towarzyszą nieprawidłowości związane z zaburzeniami tkanki łącznej. Dla zespołu Menkesa charakterystyczna jest także nieprawidłowa budowa skóry i włosów. Choroby nie da się wyleczyć. Można jedynie zminimalizować jej objawy poprzez podawanie pacjentom preparatów, które uzupełniają niedobór miedzi. Jest kilka odmian tej choroby, Bartuś ma tę klasyczną.

Dziś Bartek ma prawie 6 lat. Jest u niego widoczne głębokie upośledzenie rozwoju fizycznego i psychicznego. Mimo ogromnych starań rodziców w walce z chorobą chłopczyk nie chodzi i nie siedzi, jest dzieckiem leżącym. Także nie mówi, wymaga stałej, troskliwej, całodobowej opieki i rehabilitacji. Na szczęście zabiegi, z których korzysta poprawiają komfort jego życia, zapobiegają pojawieniu się dodatkowych powikłań np. zapobiegają odleżynom. Rodzice stale czuwają przy Bartusiu, żeby służyć dziecku, gimnastykować jego ręce i nogi, co jakiś czas przewracać na bok, karmić, przebierać, myć. Dzięki ich dotychczasowym staraniom Bartosz oddycha samodzielnie, może także samodzielnie przełykać pokarmy papkowate.

Choroba Bartusia wymaga stałego leczenia, częstych pobytów w klinikach w Poznaniu i w Warszawie. Chłopiec jest objęty stałą opieką w Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie średnio co dwa miesiące są mu robione badania kontrolne i podawane zastrzyki z preparatem uzupełniającym niedobory miedzi (histydynianem), wyprodukowane specjalnie dla Bartka przez Akademię Medyczną w Warszawie. Niestety koszty leczenia przewyższają możliwości finansowe rodziny. Potrzebna jest pomoc finansowa.

Również niezbędna rehabilitacja Bartosza wymaga kosztów. Jego rodzice nie są w stanie ich sami udźwignąć. Chłopiec jest poddawany rehabilitacji ambulatoryjnej dwa razy w tygodniu w Centrum Rehabilitacji w Krośnie Odrzańskim i raz w tygodniu jest wożony na rehabilitację w Ośrodku Wczesnego Wspomagania Rozwoju w Zielonej Górze. Do tego dochodzą zajęcia rewalidacyjne (10 godzin w tygodniu).

Bartek PenczyńskiDuże obciążenie finansowe dla rodziny Bartosza stanowią również dwutygodniowe wyjazdy na specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne. Mimo wysokich kosztów zabiegów (5400zł za turnus) rodzice starają się zapewnić je Bartusiowi co najmniej raz w roku.

Koszty leczenia i rehabilitacji chłopca nie są jedynymi jakie obciążają budżet Państwa Penczyńskich. Z uwagi na wyjątkowe potrzeby żywieniowe, Bartosz ma wdrożoną specjalną dietę bezmleczną i bezglutenową. Dlatego trzeba mu podawać dodatkowe suplementy np. wspomagający preparat Forewer Lite Ultra (koszt miesięczny tego preparatu to aktualnie 108zł). Należy również uzupełniać liczne niedobory witamin i minerałów. Bartek korzysta także z pionierskiej metody leczenia epilepsji olejkiem Cibidol 4% CBD, której koszty wynoszą 630zł za 30 ml.

Rodzice Bartusia nie tracą nadziei i robią wszystko co mogą, aby się nim cieszyć jak najdłużej. Mimo wielu zaburzeń rozwoju Bartosz jest chłopcem pogodnym i każdy uśmiech na jego buźce powoduje radość u wszystkich, którzy mu na co dzień towarzyszą.

Jako grono osób o wspólnej pasji pomóżmy rodzinie naszego kolegi, Jarosława Penczyńskiego, w tym, aby cała jego rodzina mogła wykorzystać jak najlepiej każdy dzień życia Bartka. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli pojawiają się w nim radosne momenty. Nasza pomoc ma więc ogromne znacznie.

Jak można pomóc?Dyplom fundacji dla Bartek Penczyński

Bartosz jest podopiecznym Fundacji Dzieci „Zdążyć z pomocą”, która ma siedzibę w Warszawie na ul. Łomiańskiej 5. W celu uniknięcia jakichkolwiek wątpliwości rodzice Bartka pragną, aby wszelka pomoc dla niego, trafiała do nich poprzez fundację.

W uproszczeniu działa to na następującej zasadzie: pieniądze na pomoc dla Bartka trafiają na jego indywidualne konto w fundacji. Zgromadzone w ten sposób pieniądze rodzice Bartka mogą wydać tylko na rzeczy / usługi, które są jemu potrzebne. Wszystko musi być potwierdzone odpowiednimi dokumentami, fakturami czy też paragonami. Dzięki temu Darczyńcy mogą mieć 100% pewność, że wszystkie środki przekazane na pomoc dla Bartka, zostaną wydane we właściwym celu.

Na dzień dzisiejszy pomóc Bartoszowi można na dwa następujące sposoby:

Wpłata indywidualna

W każdej chwili można dokonać wpłaty dowolnej wysokości na konto bankowe Bartka w fundacji. Każda kwota ma znaczenie, chociażby 10zł, które nie uszczupli naszego budżetu domowego, a może pomóc Bartkowi. Numer konta to:

15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

W tytule przelewu należy koniecznie wpisać:

17391 Penczyński Bartosz – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Aukcja charytatywna

W piątek, 12 sierpnia 2016r., na portalu www.supergolab.pl zostanie zorganizowana aukcja charytatywna na rzecz ciężko chorego Bartosza Penczyńskiego. Na tę licytację gołębie przekazali czołowi hodowcy Polski, w większości medaliści Mistrzostw Polski oraz właściciele gołębi Olimpijskich, m.in.: rodzina Łepuch, Marek Trzaska, Jerzy Koźlik, Wiesław Młot, Daniel Kałużny, tandem Kapinos-Leś, Zbigniew Żak, Marcin Kobiela, kuzyni Podyma, Marcin Kręc, Arkadiusz Toma, bracia Kosińscy, rodzina Górskich.

Całkowity dochód z aukcji zostanie przekazany rodzinie Państwa Penczyńskich poprzez Fundację Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. W związku z tym zachęcamy do licytacji wartościowych gołębi, a tym samym większą pomoc dla Bartka.

Fundatorzy gołębi

Poniżej, w kolejności alfabetycznej, prezentujemy sylwetki oraz krótkie opisy fundatorów, którzy przekazali swoje gołębie na aukcję charytatywną. Dziękujemy im, zarówno w imieniu Bartosza Penczyńskiego, jak i osobiście - za zaufanie do naszego portalu i akcji, którą organizujemy! SuperGolab.pl, to portal, który ma służyć hodowcom i jednoczyć ich.

Kałużny DanielHodowca: Kałużny Daniel
Oddział: 0206 Głogów
Wybrane największe osiągnięcia: w sezonie 2015 zdobył tytuły: na szczeblu Okręgu Zielona Góra: 1. i 3. miejsce w kat. M , 8. Przodownik w kat. D, 11. Przodownik w kat. A, 12. przodownik w kat. C, 16. Przodownik w kat. B. Największym osiągnięciem sezonu 2015 były tytuł Mistrza Polski w kat. M z rekordowym wynikiem w historii tej kategorii, coef. 5,41! Wielokrotny Super Mistrz Oddziału.
Nr telefonu: 698 339 426
Opisywany w Poradniku Hodowcy nr 10/2015

 

Kapinos Marcin i Leś GrzegorzHodowca: Kapinos Marcin i Leś Grzegorz
Oddział: 0442 Mielec
W PZHGP od: 1997
Wybrane największe osiągnięcia: w sezonie 2015 na szczeblu Okręgu Tarnobrzeg zdobyli tytuły: Super Mistrz, Mistrz w kat. A, Mistrz i vice Mistrz w kat. B, Mistrz i vice w kat D, Mistrz i II vice Mistrz w GMP, Mistrz i vice Mistrz w kat. M, I vice Mistrz i II vice Mistrz w kat. „10 typowane”, Mistrz i II vice Mistrz w kat. „Daleki dystans”, Mistrz i vice Mistrz w kat. „Open”, Mistrz i 3. Przodownik w lotach powyżej 500 km (3 loty ze wspólnego startu). Na szczeblu Regionu Kraków: II vice Mistrz w kat. A, 3. Przodownik w kat. A, 7. Przodownik w GMP, 14 i 18 zespół lotników. Na szczeblu Polski: 7. Przodownik Polski w kat. B, 18. Przodownik Polski w kat. A, 3 i 9. Przodownik Intermistrzostwa. Ponadto na szczeblu Polski w sezonie 2014: 11. Przodownik w kat. A, 14. Przodownik w kat. C, 22. Przodownik w kat. B. W sezonie 2013: Mistrz w kat. A, 3. i 4. Przodownik w kat. Roczne, 10. i 32. Przodownik w kat. B.
Nr telefonu: 603 817 145 (Marcin), 604 871 072 (Grzegorz)
Opisywani w Poradniku Hodowcy nr 01/2013

 

Kobiela MarcinHodowca: Kobiela Marcin
Oddział: 0177 Radom i 0183 Szydłowiec
Wybrane największe osiągnięcia: w sezonie 2014 zdobył tytuły w kategorii A gołębi młodych. Na szczeblu Okręgu Kielce: Mistrz, I vice Mistrz, 1 Przodownik. Na szczeblu Regionu IV Kraków: 5., 6. i 15. Przodownik. Na szczeblu ogólnopolskim: 23. i 28. Przodownik. W sezonie 2015 na szczeblu ogólnopolskim zdobył tytuły: I vice Mistrz Polski w kat. A gołębi dorosłych, Mistrz i 3. Przodownik Polski w kat. B.
Nr telefonu: 509 507 778
Strona www: www.marcinkobiela.pl
Opisywany w Poradniku Hodowcy nr 06/2015

 

Kosińscy Łukasz i MarcinHodowca: Kosińscy Łukasz i Marcin
Oddział: 0370 Żary
Wybrane największe osiągnięcia: do rywalizacji lotowej bracia Kosińscy wrócili w 2014r. po trzech latach przerwy. Od razu wygrali wszystkie rywalizacje na szczeblu Oddziału Żary w gołębiach młodych: 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej (5 z całości), najlepszy zespół gołębi młodych (4 gołębie z 4 konkursami w lotach od 1 do 6), najlepszy młody lotnik Oddziału Żary (6 wkł. / 6 konk.), najwyższa w Oddziale wydajność lotowa gołębnika - ponad 53%. Wcześniej, tzn. w latach 2008-2010 zaliczali się także do czołówki Oddziału. Łukasz Kosiński jest radcą prawnym i systematycznie pisze porady prawne na łamach Poradnika Hodowcy.
Nr telefonu: 608 045 362 (Łukasz)
Strona www: www.braciakosinscy.pl
Opisywani w Poradniku Hodowcy nr 03/2015

 

Koźlik JerzyHodowca: Koźlik Jerzy
Oddział: 0262 Opole-II
Wybrane największe osiągnięcia: na szczeblu Okręgu Opole: 4 x Super Mistrz, 8 x Mistrz, 2 x vice Mistrz, 9 x II vice Mistrz. 1. miejsce w klasyfikacji na najlepszego hodowcę Okręgu Opole za lata 2002–2013. Na szczeblu Oddziału: Mistrzostwa Oddziałowe w kategoriach A, B, C, D, M, Championy, Typowane i Młode w latach 2002 – 2013: 68 x Mistrz, 41 x vice Mistrz, 25 x II vice Mistrz. Europejska Wystawa Gołębi Pocztowych Budapeszt 2012: Złoty medal w kat. F – coef. 0,83.
Nr telefonu: 77 455 08 41
Strona www: www.columbex.com.pl
Opisywany w Poradniku Hodowcy nr 11/2013

 

Kręc MarcinHodowca: Kręc Marcin
Oddział: 0190 Turek
Wybrane największe osiągnięcia: W lotach gołębi młodych od 2012-2014 roku: 55 dyplomów (I, II, III miejsca w Sekcji i Oddziale). W sezonie 2014: najlepszy wynik w Sekcji, Oddziale, Okręgu, Regionie i Polsce w lotach gołębi młodych – coef. 19,71. W sezonie 2015, także w lotach gołębi młodych, I vice Mistrz Polski – coef. 46,34.
Nr telefonu: 502 258 995
Opisywany w Poradniku Hodowcy nr 09/2015

 

Łepuch Ireneusz, Krzysztof i DorotaHodowca: Łepuch Ireneusz, Krzysztof, Dorota
Oddział: 0370 Żary
Wybrane największe osiągnięcia: jedna z najlepszych hodowli ostatni lat w Polsce. W latach 1999-2015: 96 razy Mistrzowie Oddziału Żary w różnych kategoriach. W latach 2001-2015: 18 razy Mistrzostwo Okręgu Zielona Góra, m.in. Mistrzowie w kat. C w latach 2010, 2011, 2013, 2014 i 2015. Na szczeblu Mistrzostw Polski, w sezonie 2015: 5. miejsce w GMP, 8. miejsce w kat. C. W sezonie 2014: 22. miejsce w kat. C, 193. miejsce w GMP. W sezonie 2013: I vice Mistrz Polski w kat. C, 6. miejsce w GMP, 18. miejsce w kat. B. Najlepszy lotnik lotu Barcelona: 4 x konkurs (miejsca 1., 6., 9. i 10.) – Princess Barcelona.
Nr telefonu: 664 176 839 (Krzysztof), 664 176 859 (Ireneusz)
Strona www: www.lepuch.cba.pl
Opisywani w Poradniku Hodowcy nr 08/2012

 

Podyma Arkadiusz i MaciejHodowca: Podyma Arkadiusz i Maciej
Oddział: 0440 Bystrzyca Kłodzka
Wybrane największe osiągnięcia:  w sezonie 2015, na szczeblu Polski: II vice Mistrz w kat. A. Na listach Oddziałowych: 4 x 1. miejsce, 9 x 2m., 7 x 3m. W pierwszej „10” 52 konkursy. Wydolność lotowa stada z 14 lotów: na bazie 1:5 – 63,77%, na bazie 1:3 – 78,90%. Mistrzowie w konkursie Poradnika Hodowcy na najbardziej wydajny gołębnik Polski (w sezonie 2014 również 1. miejsce: 59,73%, w 2013 – 3. miejsce: 59,03%). W sezonie 2014 na szczeblu Okręgu: 2. miejsce w Super Mistrzostwie i w kat. A, 3m. w kat. D, 6m. w kat. B, 7m. w GMP. Na szczeblu Regionu: 5. miejsce w kat. A, 10m. w kat. D. Na szczeblu Polski: 13. miejsce w kat. A, natomiast w kat. A gołębi młodych miejsca 4, 17 i 42 odpowiednio w Okręgu, Regionie i Polsce.
Nr telefonu: 513 069 007 (Arkadiusz), 503 511 110 (Maciej)
Strona www: www.podymacze.hpu.pl
Opisywani w Poradniku Hodowcy nr 04/2015

 

MŁot WiesławHodowca: Młot Wiesław
Oddział: 0418 Sycowsko-Ostrzeszowski
Wybrane największe osiągnięcia: Wiesław Młot to żywa legenda sportu gołębiarskiego w Polsce. Od kilkunastu lat jest czołowym hodowcom Polski, oraz automatycznie Regionu VI Poznań, Okręgu Kalisz i Oddziału. W tym przypadku skupimy się na wybranych osiągnięciach tej hodowli na szczeblu Polski. Sezon 2015: I vice Mistrz Polski w kat. B, 37. Przodownik w kat. C. Sezon 2014: 16. Przodownik w kat. C, 19. Przodownik w GMP, 49. Przodownik w kat. B. Sezon 2013: 1. Przodownik w GMP, 2. Przodownik w kat. B, 3. Przodownik w kat. A, 14. Przodownik w kat. A gołębi młode, 32. Przodownik w kat. C. Sezon 2011 i 2010: 5. Przodownik w GMP. Sezon 2009: II wice Mistrz w GMP.
Nr telefonu: 601 566 868
Opisywany w Poradniku Hodowcy nr 07/2012

 

Toma ArkadiuszHodowca: Toma Arkadiusz
Oddział: 0274 Piotrków Trybunalski
Wybrane największe osiągnięcia: w sezonie 2014, na szczeblu Okręgu Piotrków Trybunalski zdobył tytuły: Mistrza w kat. A, C i D oraz I vice Mistrza w kat. B i GMP. Na szczeblu Regionu I Łódź: Mistrza w kat. C, I vice Mistrza w kat. D, II vice Mistrza w GMP. Największym osiągnięciem sezonu 2014 był tytuł I vice Mistrza Polski w kat. C.
W sezonie 2015, na szczeblu Okręgu zdobył tytuły: Mistrza w kat. A, B, C, D i GMP oraz 1. Przodownika w kat. M. Na szczeblu Regionu I Łódź Mistrza w kat. C, I vice Mistrza w kat. D i GMP. Największym osiągnięciem sezonu 2015 były tytuły Mistrza Polski w kat. C oraz 4. Przodownika Polski w GMP.
Nr telefonu: 606 211 275
Strona www: www.golebietoma.pl
Opisywany w Poradniku Hodowcy nr 02/2016

 

Trzaska MarekHodowca: Trzaska Marek
Oddział: 0264 Prudnik
Wybrane największe osiągnięcia: w sezonie 2015, na szczeblu Polski zdobył tytuł 16. Przodownika w kat. A. W sezonie 2014 zdobył: II vice Mistrza i 1. Przodownika Polski w kategorii młode. Ponadto na Olimpiadzie w Budapeszcie jego gołąb PL-0264-14-9078 zdobył 2. miejsce w kat. F (gołębie młode). W 2013r. zdobył tytuł 4. Przodownika Polski w kat. B. W 2012r. zdobył tytuły: II vice Mistrza w kat. A oraz 5. Przodownika w GMP w Polsce. Na Olimpiadzie w Nitrze jego gołąb PL-0246-09-8156 zdobył 1. miejsce w kat. H. W 2011r. na Europejskiej Wystawie Gołębi Pocztowych w Budapeszcie jego gołąb PL-0264-06-9085 zdobył 1. miejsce w kat. D. W latach 2010 i 2009 zdobył odpowiednio tytuły: 10. i 4. Przodownika w GMP w Polsce.
Nr telefonu: 882 063 479
Strona www: trzaska.superhodowca.pl
Opisywany w Poradniku Hodowcy nr 02/2015

 

Żak Zbigniew i AlfredHodowca: Żak Zbigniew i Alfred
Oddział: 0112 Chorzów
Wybrane największe osiągnięcia: w sezonie 2015 zdobyli tytuły: 32. Przodownik w kat. C. W sezonie 2014: 8. Przodownik w GMP, 25. Przodownik w kat. A. W sezonie 2013 zdobyli: I vice Mistrz Polski w GMP, 1. Przodownik Polski i Mistrz Regionu III Śląsk w kat. A, 38. Przodownik Polski i II vice Mistrz Regionu w kat. B, 12. Przodownik Regionu w kat. C, Mistrz Regionu w kat. D.
Nr telefonu: 601 171 088 (Zbigniew)
Opisywani w Poradniku Hodowcy nr 01/2014

 

Górski Jan i syn StanisławHodowca: Górscy Jan i Stanisław
Oddział: 0362 Nowa Sól
Wybrane największe osiągnięcia: jako bracia Górscy:  Mariusz, śp. Krzysztof oraz Jan wielokrotni Mistrzowie Oddziału 0362 Nowa Sól, Okręgu Zielona Góra, Regionu VI Poznań. Tytuły na szczeblu Mistrzostw Polski, m.in. I vice Mistrz Polski w kat. C, Mistrz Polski w kat. D. 5. miejsce w kategorii C na Olimpiadzie w Basel. Od 2012 roku, Jan i Stanisław Górscy, są wydawcami czasopisma Poradnik Hodowcy.
Nr telefonu: 695 081 778 (Jan)
Strona www: www.hodowlagolebi.com